האתר בהרצה
22 בינואר 2019

קונים שתילים ותורמים לבוגרים עם מוגבלויות ממרכז התעסוקה באשדוד של "עלי שיח"

לרגל ט"ו בשבט, חג הנטיעות, זכינו לחיבוק יוצא דופן מקניון סימול באשדוד, בה התגייסה הנהלת הקניון ותרמה כ-1000 שתילים וערכות נטיעה לעמותת "עלי שיח". בנוסף – הציבה הנהלת הקניון דוכן גדול עם שלט מאיר עיניים הקורא לתושבי העיר ומבקרי הקניון לפתוח את הלב ולרכוש שתילים במחיר סמלי כאשר ההכנסות מהמכירות יעברו כתרומה לעמותה.

את הדוכן איישו בוגרים עם צרכים מיוחדים שבמהלך השנה כולה עובדים במסגרת התעסוקה שמפעילה עמותת "עלי שיח" בעיר אשדוד. המרכז מהווה אבן שואבת לבוגרים עם צרכים מיוחדים ונהנים ממנו תושבי האזור כולו. מידי בוקר מגיעים למרכז חניכים מקרית גת, יבנה, קרית מלאכי, אשקלון ועוד, וכמובן – חניכים מהעיר אשדוד.

החניכים כאמור, יצאו ליומיים של מכירות בקניון סימול בעיר, שגרפו הצלחה גדולה והתגייסות מרגשת ויוצאת דופן של באי הקניון – לרכוש מהשתילים וערכות הנטיעה ולעזור לעמותה ולחברים בה.

החניכים נהנו מהאינטרקציה והחום האנושי שהרעיפו עליהם התושבים, אם בימי השגרה הם נמצאים בדר"כ בתוך מרכז התעסוקה המוגן – הפעם הם פגשו תושבים שחייכו אליהם, העניקו להם עידוד ומילה טובה, שיפרו את הרגשתם האישית – ונתנו להם להרגיש כמו פרח שמור, עטוף, אהוב ומוגן בעולמו של הקב"ה.

הנהלת הקניון הגיבה על ההיענות המרגשת ואמרה: "כמקום קהילתי מרכזי באשדוד אנו רואים בתרומה לקהילה ערך עליון. הקמפיין תחת הסלוגן "נוטעים תקווה עם קניון סימול" מסמל את החיבור בין חג הנטיעות לפעילות העמותה שנוטעת תקווה בתושבים עם מוגבלויות שונות. אנו שמחים ומברכים את תושבי העיר שבחרו לפתוח את הלב ולרכוש במחיר סמלי את השתילים".

הרב פרקל, מייסד ויו"ר עמותת "עלי שיח" הודה נרגשות להנהלת הקניון ואמר שמדובר במעשה אצילי ויוצא דופן. התרומה בעלת הערך הכספי נאה ומכובדת, אך יותר מכל – מרגשת החשיבה על הזולת, האכפתיות להעמקת הקשר בין התושבים לקהילת צמי"ד בעיר והרצון הכנה להיטיב להם ולשפר את הרגשתם.

שתילים של תקווה – יוזמה מרגשת של קניון סימול באשדוד לרגל ט"ו בשבט
שתילים של תקווה – יוזמה מרגשת של קניון סימול באשדוד לרגל ט"ו בשבט
שתילים של תקווה – יוזמה מרגשת של קניון סימול באשדוד לרגל ט"ו בשבט
שתילים של תקווה – יוזמה מרגשת של קניון סימול באשדוד לרגל ט"ו בשבט