07 ביולי 2018

בהצבעה דרמטית, החליטה מועצת העיר ירושלים פה אחד על הענקת "עיטור יקיר ירושלים" לשנת תשע"ח לרב חיים פרקל, מייסד ומנכ"ל ארגון "עלי שיח".

בהודעה המיוחדת, פרסמה עיריית ירושלים כי "העיטור יוענק על ידי ראש העיר מר ניר ברקת בסמוך ליום ירושלים, לאישים אשר הקרינו מאישיותם על העיר ותרמו תרומה ייחודית לירושלים."
עיריית ירושלים נימקה את הבחירה ברב פרקל, בכך שבמשך עשרות תרם ועדיין תורם באופן מיוחד למען קידומם ורווחתם של אלפי צעירים ובוגרים עם צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם ללא כל תמורה, וללא הרף פרץ עבורם דרכים חדשות למען שילובם המוצלח בקהילה.
בין היוזמות המיוחדות של הרב פרקל הוזכרו התכנית לדיור בקהילה הנחשבת למובילה והמתקדמת ביותר בציבור החרדי, ה"מכללה לחיים" – מיזם ייחודי המכשיר אנשים עם מוגבלויות לתעסוקה בקרב הקהילה, מרכזי תעסוקה ייחודיים, תכנית "אופק" לזוגות נשואים עם צרכים מיוחדים ועוד אינספור תכניות ומיזמים אשר פתחו את הדלת לקידומו של התחום כולו.
"עיטור יקיר ירושלים" בו זכה הרב חיים פרקל, מצטרף לשורה ארוכה של אותות ופרסים המייצגים הוקרה "מקיר לקיר", בהם: אות הנשיא, פרס יו"ר הכנסת, פרס קרן שלם, פרס משרד הבריאות ורבים נוספים.
ראש העיר, ניר ברקת: "העיר ירושלים ותושביה מכבדים ומוקירים את מי שתרמו ועודם תורמים לעיר במשך שנים רבות כחלק מעשייתם. לכבוד הוא לנו שיש בירושלים אישים שכאלו ואנו גאים להעניק להם אות כבוד על פועלם הייחודי לעיר"

הרב חיים פרקל: "אני מודה לראש העיר ירושלים מר ניר ברקת, לחברי הוועדה הנכבדים ולכל חברי המועצה על ההוקרה המיוחדת. אני מקדיש את הכבוד הזה לאלפי ילדים, צעירים ובוגרים עם צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם, מהעבר ובהווה, שעלי שיח הוא 'ביתם השני', ולרבים מהם זה 'ביתם הראשון' ". כל אלה שותפים מלאים ברגעים המרגשים הללו. כולי תקווה כי ההוקרה הציבורית המכובדת הזו יסייעו בידי להמשיך ביתר שאת ולהשפיע לטובה על אלפים נוספים.   ".

"העיר ירושלים ותושביה מכבדים ומוקירים את מי שתרמו ועודם תורמים לעיר במשך שנים רבות כחלק מעשייתם. לכבוד הוא לנו שיש בירושלים אישים שכאלו ואנו גאים להעניק להם אות כבוד על פועלם הייחודי לעיר"
מועצת העיר ירושלים החליטה פה אחד להעניק את עיטור "יקיר ירושלים" לרב חיים פרקל