04 ביוני 2020

מחזה מפעים התגלה, עת ירדו דיירי 'עלי שיח' לרקוד ולשמוח יחד עם השכנים היקרים לצד משאית השמחה. לכבוד ל"ג בעומר, 'עלי שיח' יצאו במיזם שמחה לאות הזדהות עם הדיירים ששהו מזה חודשיים ימים בבידוד, וכהצדעת הוקרה לשכנים הנותנים מעצמם לסייע ולכבד, להוקיר ולשלב אנשים עם מוגבלויות המתגוררים בשכנותם.

משאית השמחה הממותגת הסתובבה ביום ל"ג בעומר בשכונות י-ם, ועצרה בסמוך לדירות לאנשים עם מוגבלויות במטרה לשמח אותם וכן להריע לשכנים היקרים. על המשאית הופיעו תזמורת וזמר וכן נערים עם מוגבלויות. בכל עצירה נקראו הדיירים והשכנים לרדת ולשמוח יחד עם הנערים שעל המשאית, ולקבל מיני מתיקה לכבוד ל"ג בעומר. כמובן, המסע התנהל תוך הקפדה יתירה על הוראות משרד הבריאות.

מיזם משאית השמחה יצא לדרך כהצדעה לשכנים של דירות 'עלי שיח' הכוללים עשרות רבות של בניינים, בהם 'מאות משפחות' שרואות בכך זכות כבירה לגור בשכנות לצד אנשים עם מוגבלויות ולהעניק להם ככל הניתן הרגשת שייכות והתערות בקהילה.

שותפות עיריית י-ם במימון המשאית הינה הודות לעומד בראשה מר משה ליאון שביקש להעניק שמחה לדיירי 'עלי שיח' ובסיועם הנרחב של חברי מועצת העיר הרב אלחנן גרוסבוים מחזיק תיק רווחה, והרב דוד בלומנשטוק מחזיק תיק תרבות תורנית, שאף בכל השנה עומדים לצד העמותה  ועושים ככל האפשר בכדי להעניק ולסייע לרווחתם של אנשים עם מוגבלויות.

מנכ"ל עמותת 'עלי שיח' הרב חיים פרקל: "כהורה לדיירים עם מוגבלויות אני חש אחריות רבה להעניק עבורם שמחה ככל האפשר, ובמיוחד בימים אלו. להימצאות בבידוד זה מאתגר לכל אחד, על אחת כמה וכמה עבור אנשים עם מוגבלויות שאנו שומרים עליהם כבר חודשיים. הצוות המקצועי עושים הכל בכדי להקל עליהם את השהות הממושכת, ולתרגל אותם להקפדה על הנחיות משרד הבריאות לקראת חזרתם לשגרה. משאית השמחה הינה חלק ממגוון פעילויות נרחב שהתקיימו עבור הדיירים, והחידוש הוא שהפעם זה יועד גם עבור השכנים היקרים."

לצפייה בשידור חוזר לחצו כאן >>>