13 באוקטובר 2019

בטקס מרשים נחנך מרכז התעסוקה הגדול באזור הדרום

מעמד חנוכת הבית וקביעת מזוזות התקיים  במרכז התעסוקה החדש של 'עלי שיח' בעיר אשדוד, לצד הצוות המקצועי במינהל מוגבלויות השתתפו אישי ציבור ואח"מים רבים, הטקס החל בסיור התרשמות כשהאורחים הביטו בהשתאות למראה המרכז המפואר והחדשני, וכפי שציינו שנראה כי לא חסכו פה מאומה על מנת לשוות מכובדות והדר בכדי לתת תחושה נעימה לחניכים העובדים במקום שהפתיעו בהופעה מרגשת במהלך הטקס.

המרכז החדש נבנה בסיועם הנדיב של הקרן לפיתוח שירותים לנכים של הביטוח לאומי וקרן שלם, והושקעו בו מיליוני שקלים. המרכז מכיל 1200 מ"ר של סדנאות תעסוקה וחללי עבודה שונים וכן מרפסת חצר ענקית בת 400 מ"ר, על תכנון המרכז עמלו זמן רב בכדי למקסם כל מ"ר והביא לתוצאה שתהווה מענה למגוון הצרכים, כמו"כ הושקעו מאות אלפי ש"ח בעיצוב הום סטיילינג בכדי לשוות למקום מראה מכובד ומפואר, בנוסף נרכש ריהוט וציוד משלים בעלות של מאות אלפי ש"ח מנהל הקרן לפיתוח שירותים לנכים בביטוח לאומי מר שמואל וינגלס ציין כי מכיר מאות מרכזי תעסוקה ומוכרח לומר כי זהו המרכז המפואר ביותר בארץ עבור אנשים עם מוגבלות.

בטקס השתתפו אישי ציבור ואח"מים וביניהם ח"כ הרב אורי מקלב, רה"ע אשדוד ד"ר יחיאל לסרי, מ"מ הרב אבי אמסלם, סגר"ע הרב יחיאל וינגרטן שליט"א, חבר המועצה הרב עזרא שור שליט"א, מנהלי קרנות הביטוח לאומי, מנכ"ל קרן שלם, בכירי עיריית אשדוד, מנהלי אגפים ועוד', במהלך הערב הופיע חניכי המרכז בהרכב דרבוקות מיוחד וביצעו את השיר המסורתי "שהחיינו" לרגל הפתיחה החגיגית

בדבריו הכריז הרב חיים פרקל מנכ"ל ומייסד הארגון: פה אין שמאל ואין ימין, אצלנו יש קואליציה של כולם, דתיים ושאינם ללא הבדלי דת וגזע, אנחנו מקבלים את כולם ודואגים לכולם. רה"ע אשדוד ד"ר יחיאל לסרי נשא דברים ואמר כי עמותת 'עלי שיח' בראשות הרב חיים פרקל מממשים את התקוות שתלינו בהם, והוסיף: אנו מקבלים המון מחמאות עליכם מהורי החניכים" ח"כ הרב אורי מקלב אמר כי יש מוסד 'עלי שיח' שלא קשור לפוליטיקה, הוא יעשה בין אם נהיה בקואליציה ובין אם לא, בין אם נתנו לו אישור או לא נתנו לו אישור, הרב פרקל מקדים נעשה לנשמע. הרב יחיאל וינגרטן ציין בדבריו כי 'עלי שיח' הינו מפעל עצום שנותן תקוות בחניכים, וכוח למשפחות להתמודד עם החיים שהם עוברים. הרב אבי אמסלם הממונה על הרווחה סיפר על היכרותו עם המקום והוסיף כי עלי שיח עושים עבודת קודש בשיתוף פעולה מלא עם הצוות המקצועי באגף הרווחה.

צפו בסרטון תקציר: