25 באטריל 2018

עשרות ילדים ובוגרים מיוחדים יצאו בערב פסח לנופשון עלי שיח בירושלים שפעל ברציפות עד למוצאי החג האחרון | ליל סדר מרגש שהותאם על ידי הצוות והמתנדבים לפי רמתו של כל ילד ובוגר ומגוון פעילויות חווייתיות בכל ימי החג | גם עשרות הדירות במערך הדיור המוגן פעלו בכל ימי הפסח והעניקו אווירת חג לבוגרים ושקט נפשי למשפחותיהם

מבדיקת חמץ ועד אריזת כלי הפסח: ארגון עלי שיח יישם גם בשנה זו את המיזם המהפכני שלו לפסח ואירח בנופשון הפסח בשכונת פסגת זאב בירושלים עשרות ילדים ובוגרים מיוחדים באירוח לבבי וחם לכל ימי הפסח. בכך הסירו מתנדבי הארגון את העול והדאגה על הילד מלב ההורים ואפשרו להם ולמשפחותיהם ליהנות משמחת חג ומחירות אמתית.

הנופשון התקיים, כאמור, מערב בדיקת חמץ ועד לאחר שביעי של פסח ברציפות והופעל על ידי צוות מדריכים מקצועי ואחראי, המכיר היטב את תיקו הרפואי של כל ילד וכל בוגר. הצוות המקצועי שהה במקום 24/7 וגובה בצוות גדול של מתנדבים, שהם ומשפחותיהם הקריבו את הימים והשעות היקרים להם מכל כדי להעניק לזקוקים לכך את הרוגע והשלווה לה הם מייחלים.

הפעילות החווייתית התחילה כבר בבדיקת חמץ משותפת, עובר למעמד שריפת החמץ והמשיך כמובן ובעיקר, בליל סדר חוויתי במיוחד עם תכנים וסיפורי יציאת מצרים המתאימים לרמת הבוגרים. "ליל סדר שכזה הוא אחד המעמדים הכי מרגשים בחיי", מעיד אחד המתנדבים הוותיקים, "הזכות לעשות טוב לילדים שלא חטאו ולהעניק להוריהם חג שמח אמתי מרגשת אותי במיוחד".

במהלך ימי חול המועד הבוגרים נהנו ממגוון פעילויות שכללו יציאה לפארקים, פעילויות מוזיקה ושמחת חג, יצירה ועוד. הורים רבים ציינו את אווירת החג המדהימה ששררה בנופשון, את הרמה הגבוהה של סעודות החג והמועד, כולל הכנת אוכל מותאם לכל ילד ובוגר לפי צרכיו האלרגנים, וכי ניכרת הייתה ההשקעה חסרת הפשרות בכל ילד ובכל בוגר כדי שייהנה מכל רגע ורגע בנופשון.

הרב חיים פרקל, יו"ר עלי שיח ואבי המהפכה בכל מה שקשור לבעלי צרכים מיוחדים, הסביר כי "אמנם הפעלת נופשון הפסח כרוכה במאמצים רבים, משאבים לא פשוטים וגיוס צוות מתנדבים בזמנים לא זמנים, כשכל אחד רוצה להיות עם משפחתו, אולם אנחנו לא יכולים לעמוד מנגד כשההורים מתחננים שמישהו ייקח חסות אבהית ומקצועית על ילדיהם המיוחדים בימים בהם המוסדות אינם פעילים. לפני כמה שנים יצאנו לדרך, התגובות היו מדהימות ומרגשות, ומאז אנחנו מפעילים את הנופשון בסייעתא דשמיא מדי שנה בשנה".

שבחים רבים קוטפים, בצדק, הצוות המקצועי והמתנדבים הרבים, שעושים יחד עבודת קודש במסירות ובאחריות, שנטלו על עצמם את האחריות על הילדים והבוגרים המיוחדים מליל בדיקת חמץ ועד למוצאי שביעי של פסח, דבר שאין לו אח ורע. בכך השפיעו שמחה ומצב רוח חיובי על הילדים והבוגרים, כמו גם על משפחותיהם שזכו לחג חירות שכולו רוגע.

 

"הזכות לעשות טוב לילדים שלא חטאו ולהעניק להוריהם חג שמח אמתי מרגשת אותי במיוחד."
הנופשונים המיוחדים של עלי שיח פעלו ברציפות מליל בדיקת חמץ ועד מוצאי שביעי של פסח