האתר בהרצה
16 באטריל 2019

זכות גדולה לקראת החג – הרה"ג ר' דוד לאו שליט"א הגיע לקיים מצוות בדיקת חמץ עם הדיירים בדירת 'שרי ישראל'

לאחר הכנות מאומצות של הכשרה וניקיון הדירה, הדיירים היו מאושרים על הזכות שנפלה בחלקם – לארח את הרב הראשי לישראל, הרהג" ר' דוד לאו שליט"א, שהגיע במיוחד לדירתם להדריך אותם כיצד לבצע כהלכתו את מצוות בדיקת חמץ.

הדיירים הנרגשים קיבלו את האורח החשוב בחום רב, יחד עם מייסד ויו"ר הארגון הרב חיים פרקל.

בתום הבדיקה אישר הרב לאו לדיירים כי מאמציהם הגדולים נשאו פרי ודירתם נקייה וכשרה לפסח. לאחר מכן התקיים טקס מכירת חמץ, במהלכו הרב חיים פרקל הסמיך את הרב הראשי למכור לנכרי את החמץ של הארגון כולו.

ביקור הרב הראשי התקיים בסיומו של מבצע ניקיון מיוחד לפסח שהתקיים בכל אחד מ-60 בתי "עלי שיח", הניקיון המקיף וההכנות הרבות הנדרשות לקראת חג הפסח נערכו בסיוע צוות גדול, מדריכים ומתנדבים שנרתמו למשימה.

הרב דוד לאו סיפר, "התרגשתי כל כך מהרצינות של הדיירים שלא מוותרים לעצמם אל מול אתגר מורכב כמו ניקיון לפסח, כמו גם מקבלת הפנים החמה. אני מלווה את הארגון שנים רבות ובכל פעם מתרגש מחדש לנוכח שילובם המוצלח של דיירי עלי שיח בקהילה ומהרמה הגבוהה אליה מגיעים דיירי הארגון".

מייסד ומנכ"ל ארגון "עלי שיח" הרב חיים פרקל הוסיף כי "ביקורו של הרב לאו מרגש אותי באופן מיוחד. איש ציבור חשוב כמותו, המקדיש מזמנו היקר לאנשים עם מוגבלויות ובמיוחד בתקופה לחוצה זו של ערב חג הפסח, מסמן בכך את הדרך לכלל הציבור הישראלי בדבר חשיבותה של הרגישות וההכלה כלפי האחר והשונה".

חשוב לציין כי כל הדירות של עלי שיח יהיו פתוחות במהלך חג הפסח בתכונת חג מיוחדת עבור הדיירים. בשביל רבים מהם – דירת עלי שיח היא ביתם הראשון והם אף יחגגו בה את ליל הסדר. דיירים אחרים הנוסעים לחגוג את החג הראשון בחיק משפחתם, ישובו לדירה לאחר חג ראשון וישהו בה ביתר ימי החג.
בדיקת חמץ מוקדמת עם הרב הראשי