25 באטריל 2018

באגף הרווחה בעיריית ירושלים החליטו לצאת ליום סיורים בשטח וללמוד לעומק את צרכי בעלי המוגבלויות בכלל המגזרים בעיר /// במגזר החרדי הם בחרו ב'עלי שיח' וביקרו באחת מעשרות הדירות שמפעילה העמותה

יוזמה חשובה של אגף הרווחה בעיריית ירושלים: כחלק מלמידה לעומק של צרכי בעלי המוגבלויות בירושלים, החליטו באגף הרווחה לצאת ליום סיורים בשטח ולפגוש את ההתמודדות היומיומית של בעלי הצרכים המיוחדים בכלל המגזרים בעיר על כל סוגי המוגבלויות הקיימות.

במסגרת הסיור חוו אנשי הדרג המקצועי באגף הרווחה את מסלול סדר יומו של האיש המיוחד ובכל תחומי הפעלות הקיימים לכלל הגילאים של בעלי המוגבלויות. באגף בחרו דוגמיות מכל תחום מוגבלות ומכל המגזרים, ויצאו לכמה מרכזים בעיר, מבתי ספר, מרכזי התעסוקה ועד לדירות בהן שוהים הבוגרים, מסיימי הלימודים במוסדות המיועדים לילדים ולבני נוער.

עבור אוכלוסיית הבוגרים, הדירות הן למעשה הבית הפרטי והחמים שמעניק לבוגרים המיוחדים מעטפת ומשענת תומכת לכל מה שהם זקוקים. אב ואם הבית משמשים כהורים, כמחנכים, כמדריכים וכחברים גם יחד, כאשר לכל בוגר נדרש יחס פרטני ואישי ותכנית טיפול וקידום שאינה דומה לתכנית של חברו באותה דירה.

במגזר הדתי והחרדי בחרו באגף הרווחה לסייר בדירה של 'עלי שיח' לבוגרים בעלי פיגור. הבחירה הינה טבעית, שכן כידוע, עלי שיח של הרב חיים פרקל, נחשבת למובילת המהפכה בתחום בעלי המוגבלויות במגזר הדתי והחרדי ובפרט בכל הנוגע לדיור המוגן לבוגרים בו היא אוטוריטה של ממש. העמותה מפעילה את סך הדירות הגדול ביותר במגזר הדתי והחרדי כשחלק הארי שלהן ממוקם באזור ירושלים.

משתתפי הסיור נדהמו לגלות כי לצד תכניות הטיפול הפרטניות לכל בוגר ובוגר והיחס הלבבי והמסור של הצוות, שלטו בדירה סדר ניקיון וטיפוח ברמה של צימר אירוח יוקרתי. אחד המשתתפים בסיור ציין כי "לא ציפינו לפגוש דירה ברמה גבוהה כל כך. ניכר שהצוות המקצועי עושה מלאכתו ברצינות, במסירות ובאחריות אבהית מיוחדת במינה".

אגף הרווחה בעיריית ירושלים הגיע לביקור