כדי לקדם את רווחתם של הדיירים שלנו, אנו מפעילים עבורם מערך נרחב של פעילויות תרבות ופנאי לאורך השנה כולה. עם חזרתם של הדיירים מיום העבודה או הלימודים הם זוכים להשתתף בחוגי העשרה מגוונים, פעילות פרטנית שנועדה לקדמם בתחומים נדרשים, פיתוח כישורים ורכישת כלים לניצול הזמן ועוד. פעילות הפנאי מתקיימת בכל ימות השנה ובנוסף לה, מתקיימים ימי שיא שונים שהדיירים מצפים להם בכיליון עיניים. אלה מאפשרים יציאה ברוכה משגרת היום-יום והתרעננות. אנו שמים דגש על איכות הפעילות ומעסיקים  צוות מסור ומיומן הרואה בעבודתו שליחות. את תרבות הפנאי אנו מגבשים במשותף עם רכזי הדירות הקשובים לרחשי ליבם של הדיירים ולא פעם "מגשימים חלום" של דייר זה או אחר. להלן פירוט הפעילויות המרכזיות במסגרת מערך התרבות והפנאי:

חוגים ופעילויות העשרה בדירות 'עלי-שיח'

החוגים המתקיימים במערך הדיור מספקים העשרה וחוויה וחלקם מהווים חלק מתהליך הטיפול הפרטני. אנו מתאימים את החוגים לרמת הדיירים בכל דירה, כמובן. בין החוגים שאנו מפעילים לאורך השנה: מוסיקה, תיפוף בדרבוקה, דרמה, אלקטרוניקה, בישול, תאטרון בובות, גינון, ספורט והתעמלות (טיפולי), פדיקור וטיפוח, טיפול בכלבים, קורס עזרה ראשונה ועוד.

פעילות – חוץ

אחת מהמטרות ששמנו לנגד עינינו ב'עלי-שיח' היא לשלב את דיירינו בקהילה. פעילויות החוץ מאפשרות לדיירים אינטראקציה בריאה עם בני נוער בגילם ובכך מסייעת להם להרגיש חלק אינטגרלי מהחברה הסובבת אותם. החוגים מתקיימים, על פי רוב, במתנסים אזוריים והמפגש תורם לשאר הילדים המשתתפים בהם "לא פחות" מאשר לדיירי עלי-שיח. בין היתר מתקיימים החוגים הבאים: מחשבים, אמנות, כדורסל, שחייה, דרמה משולבת (ילדים "רגילים" עם ילדי צמי"ד), רכיבה על סוסים ועוד.

סיורים מיוחדים

המפגש עם הטבע ועם אירועים סביב לוח השנה העברי מעשירים את עולמם של הדיירים שלנו. אנו מקיימים ימי טיול וסיור סביב חגי ישראל (נטיעות בטו-בשבט, אפיית מצות לקראת הפסח, סיורי סליחות ועוד) וכן טיולי טבע חווייתיים (גן החיות, מסלולי טבע ועוד). אחת לשנה מתקיים טיול שבו משתתפות גם משפחות הדיירים – זה הוא אירוע מרגש, מגבש ומעצים.

פעילויות קיץ

בימי הקיץ החמים צמאים הדיירים "לצאת" לפעילות מהנה. פעילות הפנאי והתרבות בחודשי הקיץ מספקת מענה מיטבי לצורך זה. היא כוללת, בין היתר: יציאה לבילויים שונים (באולינג, למשל), פעילות דירתית "מקפיצה", חופשות נופש בבתי מלון, צימרים וכד' ולעיתים, אפילו לחו"ל. אנו מסיימים את חודשי הקיץ עייפים, אך עם סיפוק רב.

בטאון עלעלי-שיח

מערכת בטאון עלעלי שיח שוקדת על שילוב תחומי דעת שונים שנועדו להרחיב את דעתם של הדיירים. בביטאון כתבות בסיס אודות אירועים שונים, מידע אקטואלי, סיפורים אישיים של הדיירים ועדכונים מערכתיים. העיתון מופק ברמת גימור גבוהה ומודפס בצבע לכלל הצוות, לחניכים ולבני משפחותיהם.

"מתאים לי" – חנות בגדים מיוחדת

אנו רואים חשיבות רבה בשמירה על מראה חיצוני נעים לצד טיפוח כישורי חיים. במהלך השנה האחרונה מפעילה העמותה חנות בגדים ייחודית במרכז העיר ירושלים. בחנות מגוון בגדים (חדשים) שנמכרים לחניכים תמורת "תלושים". התלושים מחולקים לחניכים לפי אמות מידה שנקבעו מראש ומסייעת להם להיות עצמאים ולהבין את תהליכי הרכישה, החיסכון, המסחר ההוגן ועוד.