האתר בהרצה

קהל היעד

מרכזי התעסוקה המופעלים על-ידי עמותת עלי-שיח מספקים מענה לאוכלוסיות יעד מגוונות המאופיינות בצרכים שונים: בעלי מוגבלות שכלית-התנהגותית (מש"ה), בוגרים הלוקים באוטיזם ברמות שונות וכן מתמודדים הנזקקים לתהליך שיקומי. מרכזי התעסוקה משרתים בעלי צרכים מיוחדים מגיל 21 שנים ומעלה בשיתוף הדוק עם רשויות הרווחה של מדינת ישראל. אנו גאים במרכזי התעסוקה שאנו מפעילים ובמקבלי השירות שלנו שמוצאים בהם בית חם ועוגן יום-יומי של שגרה מבורכת. מרכזי התעסוקה של 'עלי-שיח' מספקים מענה לכ- 400 בעלי צרכים מיוחדים בערים: ירושלים, אשדוד, ראש העין ובני-ברק.

 שירותי תעסוקה מותאמים

אנו, ב'עלי-שיח', פועלים להתאים לכל אחד ממקבלי השירות את המסגרת התעסוקתית המתאימה לו ביותר – מסגרת שתעצים את יכולותיו ותבטא את מירב הפוטנציאל הגלום בו, לצד טיפוח המיומנויות שניחן בהן. בכך, אנו מאמינים, מועצמת תחושת הערך-העצמי של מקבל-השירות ורצונו להתפתח ולהתקדם.

כיום, מופעלות על-ידנו מספר מסגרות תעסוקתיות בעלות מאפיינים שונים. אלה מהוות רצף שירותי תעסוקה (רש"ת) למנעד רחב של בעלי צרכים מיוחדים– החל מבעלי רמת תפקוד נמוכה להם נדרשת תמיכה נרחבת וכלה בבעלי רמת תפקוד גבוהה הנדרשים לליווי תעסוקתי והכוונה בלבד.

הצוות המקצועי

הקשת הרחבה של הבעיות עמן מתמודדים מקבלי השירות במרכזי התעסוקה מצריכה ליווי צמוד של אנשי מקצוע מתחומים שונים. אנשי הצוות שלנו רואים בעבודתם שליחות גדולה ובונים לכל אחד ממקבלי השירות תכנית פרטנית שתכליתה לקדמו בפרמטרים שונים: בריאותיים, תפקודיים, חברתיים, מקצועיים, נפשיים ועוד. אנו שמים דגש על תכנית הוליסטית המשלבת מטפלים מדיסציפלינות שונות, כל זאת במטרה להצעיד קדימה, עד כמה שניתן, כל אחד ממקבלי השירות – גם אם תפקודיו נמוכים. כיום מונה צוות העובדים במרכזי התעסוקה קרוב ל- 100 אנשי מקצוע ומטפלים וביניהם:

  • צוותי רפואה וסיעוד – רופאים, פסיכיאטרים ופסיכולוגים, אחים ואחיות
  • צוותי סעד ורווחה – עובדים סוציאלים, מורים לחינוך מיוחד
  • פיזיותרפיסטים ומרפאים בעיסוק
  • קלינאי תקשורת
  • מדריכים ומדריכות, מלווים ומלוות
  • מנהלים מקצועיים של מרכזי התעסוקה

הציוד המשמש את הצוותים המקצועיים בכל אחד ממרכזי התעסוקה הינו החדיש ביותר ונועד לסייע בקידומם המיטבי של בעלי הצרכים המיוחדים המקבלים מאתנו שירות.